ASVA
Nieuws

Studenten uit Amsterdam trekken naar Utrecht om acties te steunen




Een grote groep studenten die maandag de collegezalen van de Universiteit van Amsterdam heeft bezet, is in de nacht van maandag op dinsdag naar Utrecht getrokken om de studentenprotesten daar te ondersteunen. De Amsterdammers ondersteunen de doelstellingen van de actie in Utrecht: een stop op de bezuinigingen op onderwijs vanuit Den Haag, meer inspraak in het universiteitsbestuur en het belang van onafhankelijke media zoals het Ublad. Dinsdag zullen de Amsterdamse studenten mee protesteren voor het bestuursgebouw van de Universiteit Utrecht.

‘Na de bezetting op de UvA willen we duidelijk maken dat we ook de acties in de rest van het land steunen. Den Haag moet ons en alle andere studenten luid en duidelijk horen’ aldus een woordvoerder van de Amsterdamse studentendelegatie. Het geluid dat de studenten willen afgeven is dat bezuinigingen nooit ten koste van de kwaliteit en toegankelijkheid van het hoger onderwijs mogen gaan. Volgens de studenten moet er juist meer worden geïnvesteerd in het hoger onderwijs als het kabinet werkelijk waarde hecht aan de Nederlandse kenniseconomie.

De Amsterdamse studenten roepen andere steden op om de acties in Utrecht of Rotterdam ook te komen ondersteunen. Wanneer ze weer terug gaan? ‘Dat is nog niet bekend, maar vooralsnog vermaken we ons prima bij onze buren’, aldus de woordvoerder.

Bron afbeelding: www.studentendemonstratie.nl



Geplaatst Door: Sophie Villerius
Datum Toegevoegd: 2-2-2010
Aantal keer bekeken: 229


Reactie
Reactie Achterlaten

Naam:
Email: (not displayed)
Reactie:

Enter the code shown above:

Return

 Kamer Nodig?
   
 Gezocht: ASVA bestuur
 

 

 

 
 Beleidsplan 09|10
   
 ASVA vacatures
 

Bijbaantje nodig? Kom werken bij ASVA! 

Coördinator Onderzoeksbureau

Kersvers werkgroep zoekt vrijwilligers

 
Klik hier voor meer informatie.

Bijbaantje nodig? Kom werken bij ASVA! 

Coördinator Onderzoeksbureau

Kersvers werkgroep zoekt vrijwilligers

 
Klik hier voor meer informatie.

 
 Advies
   
 Platform-boekje
 

 
 PEPER
 

PEPER, de nieuwsbrief van ASVA in Folia. Klik hier voor het PEPER-archief.

PEPER, de nieuwsbrief van ASVA in Folia. Klik hier voor het PEPER-archief.

 
 Blogs
 

Wil jij weten wat zich afspeelt achter de schermen bij ASVA? Check onze blogs!


Hoe regelen we 7200 banen?

Oh, nu snap ik het

De studentenbalie-blues

Wil jij weten wat zich afspeelt achter de schermen bij ASVA? Check onze blogs!


Hoe regelen we 7200 banen?

Oh, nu snap ik het

De studentenbalie-blues

 
 ASVA presenteert
   
 Verenigingengids